Sezon lato 2017 został zdominowany przez krągłe kształty z dziurką środku. Swego czasu na topie były burgery, lody rzemieślnicze czy kanapki premium. Teraz jest ich czas. Kochani, przed Wami zestawienie katowickich bajgli.

P.S. Kolejność nie jest przypadkowa ;>


3 Siostry Bajgiel i Kawa

Katowice, ul. Św. Stanisława 8

Siostry otworzyły się jakoś na początku tego roku i od razu rozpaliły w nas gorące uczucie. Prawdziwe bajgle, parzone we wrzątku, mięciutkie, z odznaczającą się skórką, sowicie obsypane makiem lub sezamem. Absolutna miłość.❤️

W menu 7 pozycji, do tego wpadnie czasem jakiś sezonowiec. Ciekawe kompozycje, cena adekwatna do wielkości i zawartości. Standardowy człek zje jednego bajgla, dopcha ciachem i będzie najedzony, i przeszczęśliwy. Do tego czeka na Was pyszna kawa parzona metodami klasycznymi oraz alternatywnymi.

Jak dla nas absolutny numer 1 w Katowicach.

Więcej o Siostrach TUTAJ.


Moodro bistro & cafe

Dobrowolskiego 1, Katowice

Bajglowe odkrycie tego miesiąca. Pyszne, wielkie buły w fajnych cenach (serio są ogromne!). Ceny od 15 zł za krupniok, przez 16 zł za wege oraz 17 zł za kurę, kończąc na 18 zł za szarpaną wołowinę.

Tylko 4 do wyboru ale na pewno każdy znajdzie coś dla siebie (dodatkowo bogata oferta śniadaniowa). Fajne kompozycje,  bajgle parzone we wrzątku, takie jak powinny być. Polecamy z czystym sumieniem.


Lokal Bakery

Misjonarzy Oblatów 29, Katowice

Wszystko się zgadza – minimalistyczne wnętrze, fajny klimat, wypieki wysokiej jakości i naprawdę zacne bajgle.

Choć nie należą do największych to są z fajną skórką, prezentują się mega apetycznie i smakują wybornie. Jednak jeśli chodzi o śniadanie to w naszym przypadku dopiero po dwóch sztukach żołądek robi się zadowolony.

Co jeszcze nam się podoba to to, że takiego bajgla można kupić do domu i zaszaleć z własną wariacją. No bo kto nam zabroni?


Kafej

Chorzowska 5, Katowice

Pierwszy raz bajgli spróbowaliśmy chyba właśnie w tym lokalu. Jedzonko mają tam super, a wnętrze jeszcze lepsze.

W menu 10 opcji bajglowych w cenach 14 – 16 zł. I choć wybór jest spory to jakoś one do nas nie trafiają. Niemniej jednak buły są spore i pożywne. Co je odróżnia od reszty lokali w tym zestawieniu to to, że nie są one na pewno parzone we wrzątku, przez co inne w strukturze, bardziej suche i chrupkie. Wiadomo, każdemu przypasuje coś innego!

Więcej o Kafeju przeczytacie TUTAJ.


Tu kończymy zestawienie. Dajcie znać gdzie kupujecie swoje ulubione bajgle ;> Czy może pominęliśmy jakieś miejsce? Czekamy na info!

Tags:

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *