Jeden dzień na Pragę to zdecydowanie za mało, tym bardziej jeżeli nie ma się listy sprawdzonych lokali na mapie i krąży się wkoło nie by oglądać piękne, zabytkowe kamienice (co tłumy wściekłych, rozwydrzonych turystów żyjących w duchu „merry christmas” skrzętnie nam utrudniły) tylko w celu znalezienia czegoś zjadliwego do jedzenia. Z racji, iż mieszkaliśmy na Pradze 7, obydwa odkryte przez nas lokale znajdują się w tej strefie.

Na śniadanie poszliśmy do Bistro 8. Wnętrze to połączenie hipsterskiego bistro z barem mlecznym, a sam lokal prowadzony jest w bardzo luźnej, przyjacielskiej atmosferze. Menu bardzo skromne – 4 śniadaniowe talerze, zupa dnia, słodkości oraz długa lista kaw i herbat. Skusiliśmy się na talerz, na słodko z pankejkami, syropem klonowym, czekoladą i pieczonymi gruszkami oraz na wytrawnie z kiełbaskami, pancakesem, jajkiem sadzonym, puree z zielonego groszku oraz piklowaną rzodkiewką. Do picia smoothie z owoców leśnych oraz flat white. Łącznie zapłaciliśmy około 420 koron.

BISTRO-8.jpg
źródło: studentsprague.com
1
źródło: www.bistro8.cz

W wersji słodkiej zabrakło nam tylko tego, aby pankejki naprawdę były pankejkami, czyli były przyjemnie pulchne. Pomijając to, całość była naprawdę smaczna, fajnie skomponowana i do tego sycąca. Smoothie mocno owocowe, gęste, pyszne.

collage.jpg

Wersja wytrawna również była całkiem całkiem, jedynie pankejk był lekko suchawy. Na plus zaliczany marynowaną rzodkiew, która ciekawie wzbogaciła smak. Co tu dużo mówić – proste i apetyczne śniadanie. Lokal polecamy!

Na kolację wybraliśmy się do Mr. HotDoG w niedalekiej okolicy. Zamówiliśmy Chicago style Dog oraz Sauerkraut Dog, a przy okazji meksykańskiej weekendu taco z kaczką. Do picia dużą lemoniadę oraz piwo łącznie płacąc około 410 koron.

IMG_0178.JPG

IMG_0180.JPG

Obydwa hot dogi były genialne z tym że zaskoczyły nas nieco swoją wielkością. Jedną porcją raczej ciężko było się najeść. Bułki były mięciutkie, a do tego bardzo smaczne, w środku grillowane parówki oraz dużo dodatków. Bezkonkurencyjnie wygrał Sauerkraut Dog przypominający smakiem bolognese (sic!).

IMG_0175-1.JPG

Taco z kolei podane było z wyśmienitą, delikatną, szarpaną kaczką, fajnie wpasowującą się czerwoną kapustą, porem i ich prześwietnym sosem barbecue. Kompozycja smakowała była naprawdę doskonała. Ten lokal również polecamy 🙂

IMG_0179.JPG

Krótko podsumowując, jeżeli będziecie w okolicach Pragi 7 już wiecie gdzie możecie zjeść!

Bistro 8, Veverkova 1410/8, 170 00 Praha, Czechy / Facebook

Mr. HotDoG, Kamenická 24, 170 00 Praha 7-Holešovice, Czechy / Facebook

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *