Dużo podróżujemy – kręci nas południe oraz wschodnia półkula. Ostatnim razem dotarliśmy do Apulii – pięknego zakątka Włoch, słynącego z stożkowatych tulii, lazurowej wody, białego miasta, wąskich ulic, prawdziwej gościnności i foccaci – a! Jedzenie! I tutaj oczywiście się zatrzymamy.

Przyznamy szczerze, że mieliśmy jakiegoś pecha w trakcie tej wycieczki – lokale były non stop zamknięte (jeszcze nie otworzyli bo dopiero godz. 10, już siesta bo godz. 13, nadal siesta bo godz. 18, jeszcze nie otwarte bo godz. 20…). Niemniej jednak udało nam się zapisać kilka adresów, z którymi chcemy się z Wami bardzo podzielić.


Monopoli

Cafe Roma, Monopoli, Largo Vescovado 1

Urocza knajpka oferująca słodkości, kawę i lody. Wzmocniliśmy się espresso i naprawdę świetnymi lodami (pistacja petarda!). Zdecydowanie warto zahaczyć przemierzając Monopoli.

TripAdvisor


Matera

Quattroquarti – Crostaemollica, Matera Via Ascanio Persio 25

Starszy Włoch, maluteńka knajpka, wino w kubku i kanapki za 5-6 euro. Niezliczona ilość kombinacji, świeże składniki, a do tego wszystko dzieje się na Waszych oczach. Chętnie wrócilibyśmy zjeść je jeszcze raz!

TripAdvisor


Bari

Róg Arco della neve oraz Str. Tancredi

W sumie to nie wiemy jak ta knajpa się nazywa. Na rogu dwóch ulic, przed malutką knajpą/piekarnią, wieczorem tłoczą się lokalsi, jedzą, piją wino i rozmawiają ze sobą do późnych godzin nocnych.

Zamawiasz panzerotti (bodajże 1,5 euro za pomidora i mozzarelle, lub drożej o pół euro, jeśli chcesz dodać inne składniki). Bierzesz numerek i czekasz aż wskoczy na tablicę. Dostajesz smażone, wrzące cudo, którym polecamy się delektować w trakcie popijania winka i obserwacji głośnych Włochów.


Polignano a Mare

Focacceria Panetteria Delicious, Via Alcide De’ Gasperi 69

Nasza pierwsza focaccia! Wiele opcji do wyborów (klasyk z pomidorami i oliwkami lub inne – np. z papryką czy pieczarkami), sprzedawana na wagę. Obsługujący nas Włoch oczywiście ni w ząb po angielsku – lubimy takie miejsca!

TripAdvisor


To byłoby na tyle. Jeśli planujecie podróż do Apulii to warto umieścić te knajpy w planie. Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *