Kofeina Bistro to miejsce do którego mamy sentyment. Obserwowaliśmy je od samego początku, kiedy było jeszcze kawiarnią, jak kiełkowało, widzieliśmy jak powoli przybywa personelu i szybko zaczyna brakować stolików. Kofeina długo kształtowała swój styl i klasę, dzięki czemu jest teraz jednym z bardziej rozpoznawanych miejsc na gastronomicznej mapie Śląska.

W Kofeinie lubimy ich sezonowość, a co za tym idzie zmienne menu. Po wejściu do lokalu, na tablicy po prawej wypisane są propozycje śniadaniowe, a także lunchowo-obiadowe. Ceny jak najbardziej przystępne, zważając na wysoką jakość produktów oraz kunszt kucharski. Możecie również sprawdzić, co obecnie pichcą w Kofeinie po prostu wchodząc na ich fejsbuka.

img_0593

My trafiliśmy tam po powrocie z Pragi, jeszcze z walizkami, aby poczuć, że wróciliśmy „do siebie”. Na pierwszy rzut zamówiliśmy zupę – burak + jabłko. Krem był ciekawym połączeniem smaków – mocnego, „ziemistego” buraka oraz słodkiego, soczystego jabłka. Do tego idealnie aksamitny, podany z domowym, przepysznym chlebem, super.

IMG_0598.JPG

Następnie dania główne, na pierwszy ogień polędwiczki + bulgur + burak + bekon + dynia. Mięso było delikatne, soczyste, idealne. W towarzystwie miękkich warzyw, kaszy oraz crispy boczku tworzyło sycący, smaczny obiad. Wszystkie smaki jak najbardziej do siebie pasowały ale razem nie tworzyły jakiegoś większego wow.

img_0599

I na koniec kaczka + polenta + koper włoski + cukinia + marchewka + figa. I tu trochę zawód, bo widzieliśmy TO zdjęcie wcześniej na kofeinowym instagramie, a nasze danie na talerzu wyglądała trochę inaczej… Gdzie marchewka i groszek? Trochę brakło warzyw w tej kompozycji w stosunku do ilości mięsa. Niemniej jednak kaczka była naprawdę wyborna, delikatna, różowiutka, a figi były ciekawym, nieszablonowym dodatkiem. Danie prezentowało się perfekcyjnie i smakowało również rewelacyjnie, jednak pozostał trochę smutek i minimalna chęć na coś więcej.

img_0594

Jeżeli chodzi o napoje to zamówiliśmy nasze ulubione słodkie, poziomkowe wino Monteverdi (musicie go spróbować!) oraz smoothie wiśniowo-czekoloadowe, obłęd.

img_0592

Podsumowując, pomimo małych wpadek podczas naszej ostatniej wizyty, Kofeina Bistro nadal jest według nas w czołówce sprawdzonych i niezawodnych miejsc w Katowicach. Sympatyczny wystrój, otwarta kuchnia (lubimy otwarte kuchnie ❤️), przystępne ceny, wysokiej jakości produkty oraz pomysłowe menu. Obsługa jest miła, ale jednak trochę zakręcona. Na jakie okazje polecamy Kofeinę? Na randkę, spotkanie biznesowe, plotki z przyjaciółką lub rodzinny obiad -Kofeina poleca się na każda okazje i jest zawsze blisko 🙂


Jedzenie:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Wystrój lokalu:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Obsługa:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Cena:3.5 out of 5 stars (3,5 / 5)
Average:3.9 out of 5 stars (3,9 / 5)

Facebook / Instagram

Kofeina Bistro
3 Maja 13, Katowice

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *