Super lokalizacja, przyjazna obsługa, przytulne wnętrze i pyszne jedzenie – kochani mamy chyba kombinacje idealną!

Ludzie Mówią Różne Rzeczy to Chorzowski nabytek, który otworzył się z początkiem maja by piec placki w dużym piecu opalanym drewnem. Mają sporo miejsca w środku, kolorowe parasole za oknem, hamak, łazienkę w windzie oraz gry i książki żeby było jeszcze milej.

W menu na razie pizza (14 – 33 zł), bagietki (15 zł) i pancakesy (10 zł) ale w najbliższym czasie możemy się spodziewać poszerzenia karty o makarony, inne włoskie twory i desery (w tym lody rzemieślnicze ❤️). Koncesja na alkohol również czeka tuż za rogiem!

Jeśli chodzi o nas to zamówiliśmy:

  • Prościutko (22 zł) pomidory, mozarella, prosciutto, rukola, pomidory koktajlowe, grana padano
  • Na zdrowie (22 zł) pomidory, mozarella, pieczarki, breasola, karczochy (w zastępstwie za boczniaki)

Ledwo rozłożyliśmy bierki i już jest, mimo pełnego lokalu i dwudniowego stażu.

Pizze dostaliśmy na drewnianych deskach i papierze (chociaż papier lekko przeszkadza, lepiej byłoby bez!).

Samo ciasto przypadło nam do gustu i wiemy, że Wam też przypadnie. Umiarkowanie cienkie, o idealnej średnicy (w sam raz żeby się najeść ale nie przejeść), z baaardzo pulchnymi rantami (zostaliśmy fanami). Można spokojnie wziąć kawałek do ręki i zajadać bez walki o spadające dodatki.

Kolejno pulpa, która mocno dawała pomidorami po kubkach smakowych, w której czuć wysoką jakość, smak i aromat. Zresztą wszystkie dodatki były wysokiej jakości – szynki, sery, po prostu wszystko. Takie rzeczy po prostu czuć i to one przyciągają wygłodniała klientelę (świadczy o tym pełen lokal, dwa dni po otwarciu, bez żadnej reklamy).

Na tym chyba kończymy post. Jest pysznie i nie ma co się nad tym zbytnio rozczulać. Czujemy, że z czasem będzie jeszcze lepiej jak zadomowią się w pełni, poczują w pełni śląski gastro-klimat i rozwiną menu (nie możemy się doczekać!). Od nas same plusy i wpadamy niebawem z kolejną wizytą!


Jedzenie:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
Wystrój lokalu:5 out of 5 stars (5,0 / 5)
Obsługa:5 out of 5 stars (5,0 / 5)
Cena:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
Average:4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

Facebook / Instagram

Ludzie Mówią Różne Rzeczy
Chorzów, Kościuszki 52

Tags:

5 Comments

  1. Miejsce wydaje się być warte odwiedzenia 🙂
    Mam tylko pare uwag do autora wpisu…. Pisze się „na razie” i dodatkowo proponowałabym popracować nad językiem 🙂
    Pozdrawiam

  2. Miejsce oryginalne, ale wyszliśmy mocno rozczarowani. O godzinie 13.55 w niedzielę, zamówiliśmy pierogi włoskie ze szpinakiem i sok jabłkowy. Sok otrzymaliśmy po 5 minutach, a pierogi… po 1,5 h. Gdyby nas uprzedzono o czasie podania, zamówilibyśmy przystawkę. Gdy po godzinie zapytaliśmy kelnera KIEDY będą pierogi, otrzymaliśmy odpwiedź, że za 10 min i w karcie jest przecież napisane, że jak jest ruch, to czeka się dłużej i że są one ręcznie robione i to, jakie będą pyszne zrekompensuje tam czekanie… Nie czytaliśmy tego fragmentu o czasie podawania, nie zauważyliśmy też specjalnego tłoku, bo były jeszcze wolne stoliki, skupiliśmy się na Menu, kelner też nas nie uprzedził,że na pierogi czeka się tyle czasu. Pierogi zostały podane nie po 10 minutach, ale po 25 minutach od naszej interwencji. Niestety, zjadanie w nerwach i głodzie nie sprzyjało delektowaniu się i perogi jedne z twardszego ciasta, inne z miękkiego (te były ok) niestety nie rzuciły nas na kolana. Może w tygodniu podają szybciej, ale my i nasi znajomi na pewno już nie będziemy próbować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *