Każdy prawdziwy Polak kocha pierogi – koniec, basta! Pewnych rzeczy po prostu nie można kwestionować. I właśnie za sprawą tej miłości w ubiegłym tygodniu wylądowaliśmy na ulicy Gliwickiej, by przetestować tamtejsze pierogi w jednym, uroczym bistro.

Pierogarnia na Gliwickiej to pierogarnia i bistro w jednym. W środku jest przytulnie, jasno i przyjemnie. Są aż 3 sale, więc można wpadać lawinowo z liczną rodziną lub przyjaciółmi – miejsca na pewno nie zabraknie.

W menu pierogi (masa pierogów) w wersji klasycznej, na słodko lub lekko zwariowanej, nietypowej (8-22 zł w zależności od rodzaju i rozmiaru porcji). Oprócz tego zupy (do 10 zł) i napoje.

My (pazerni jak zawsze) skusiliśmy się na pierogi:

  • ruskie (6 szt.)
  • bolońskie (10 szt.)
  • z mięsem (6 szt.)
  • z soczewicą i curry (6 szt.)

oraz sok wyciskany z pomarańczy x2 (8 zł) płacąc łącznie 63 zł.

Te wszystkie pierogi łączyło jedno – GENIALNE ciasto, które było dokładnie takie jakie powinno być – grube, sprężyste, mięsiste, no jak u babci. Za ciasto leci duży plus!

Przy naszym stole pierwsze pojawiły się pierogi bolońskie oraz z mięsem. Bolońskie były zdecydowanie mniejsze od standardowych (co było zaznaczone w karcie). Co do smaku to niczym nie zaskoczyły, nic nie wniosły – farszu było mało i w sumie był nijaki (smakował po prostu jak połączenie mięsa i sosu pomidorowego).

Z kolei mięsne okazały się być jedną, dużą breją bez smaku. Zero struktury mięsa tylko jedna, wielka papka – szkoda! Do tego skwarki, które były strasznie słabe, bo nie dość, że nie przysmażone to zmielone na bliżej nieokreśloną masę… – naprawdę szkoda!

Ruskie były ok, głównie ze względu na pyszne ciasto i dołączoną śmietanę. Z kolei z farszem znów było coś nie tak – według nas w tym przypadku zabrakło przypraw. Opcja z soczewicą to samo – fantastyczne ciasto z dodatkiem otrąb oraz farsz w którym dominował smak curry i nic po za tym – bez wyrazu. Dodatkowo te pierogi były wyjątkowo zapychające w porównaniu do swych poprzedników.

Podsumowując, lokal uroczy, lokalizacja dogodna, ceny przyjazne (jednakże trochę wyższe w porównaniu do standardowych cen pierogów), wybór duży, obsługa miła, pierogi spore. W kwestiach jedzeniowych zachwycamy się ciastem, ponieważ wypadło naprawdę BARDZO dobrze! Szkoda tylko, że farsz nie wyniósł tych pierogów na wyższy poziom smaku. No szkoda.


Jedzenie:3 out of 5 stars (3,0 / 5)
Wystrój lokalu:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Obsługa:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
Cena:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Average:3.9 out of 5 stars (3,9 / 5)

Facebook

Pierogarnia na Gliwickiej
Katowice, ul. Gliwicka 9

Tags:

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *