Niedawno, bo tego lata, w Katowicach przy Silesii, w murach dawnej kopalni Gottwald otworzyła się nowa restauracja – Sztolnia. Chleb, Mięso, Wino. Z racji, iż o otwarciu zrobiło się głośno, menu zachęcało, a lokalizacja sprzyja odwiedzinom postanowiliśmy tam zajrzeć.

Od progu wnętrze przemawia do nas w industrialnym stylu zachowując górniczy charakter miejsca. W środku na wstępie wita nas otwarta, ceglana kuchnia, a kierując się dalej mijamy drewniane stoły, mosiężne lampy nad głowami oraz francuskie mozaiki pod stopami – wszystko urządzone jest ze smakiem w odpowiedniej tonacji kolorystycznej.

Przechodząc do menu, to zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie – dla klasyków pizza (19 – 26 zł), burger (28 – 34 zł) lub sałatka (28 – 33 zł), a także domowy, robiony makaron – tagliatelle lub pappardelle (27 – 34 zł) i ryby (39 – 49 zł). Bardziej wykwintne podniebienie pokusić się może o wyborny stek w cenie 49 – 69 zł.

Dodatkowo Sztolnia codziennie od 9 do 11 serwuje śniadania (13 – 16zł), piecze chleb (18 i 22 zł) oraz trzyma tanki z 14-dniowym Tyskim (!).

Każde danie z karty ma zdecydowanie w sobie to „coś”, dlatego warto pokusić się o wizytę w Sztolni, aby odkryć nowy, ciekawy smak, który sami nie jesteśmy wydobyć we własnej kuchni.

1

Na przystawkę wybraliśmy hummus z ciepłą, dobrze wypieczoną pitą, oliwkami, pastą ajwar (która szczególnie skradła nasze serce) oraz sałatką (16 zł). Zdecydowanie dobry początek.

2

Czas na danie główne numer 1 – oto kaczka z cieciorką, twardnikiem japońskim oraz sosem pieczeniowo – balsamicznym i cebulą confit (44 zł). Kaczka była dobrze przyrządzona, sos oraz cebulka bardzo dobre, niestety cieciorka nieco twarda – nie zmienia to jednak faktu, iż całe danie było bardzo dobre.

3

Numer 2 to sałatka z wędzoną piersią z kaczki, musem malinowym, konfiturą z gruszek i winegrettem (33 zł). Słodycz musu i gruszki dobrze komponowała się z kaczką, a do wszystkiego chrupiąca bagietka – pyszności !

Reasumując, warto zadzwonić i zarezerwować stolik w Sztolni, bo jedzenie jest bardzo dobre, lokal ciekawy, a obsługa miła i profesjonalna.

Trochę wyższą cena nie powinna zniechęcać, ze względu na dość nietypowe składniki dań. Porcje nie są duże, są raczej po to, aby delektować się smakiem, a nie zapełniać żołądek po górne ścianki, a chyba o to chodzi w odkrywaniu nowych smaków (?). Jest to dobre miejsce na kolację we dwoje, rodzinne spotkanie czy plotki z przyjaciółką.

Polecamy !


Jedzenie:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
Wystrój lokalu:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Obsługa:5 out of 5 stars (5,0 / 5)
Cena ceny:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
Average:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)

Facebook / Instagram / Strona internetowa

Sztolnia. Chleb, Mięso, Wino.
ul. Chorzowska 109, Katowice

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *