Międzynarodowy dzień pizzy tuż, tuż, a my z tej okazji przygotowaliśmy dla Was zestawienie 3 najlepszych (naszym zdaniem!) miejsc w Katowicach, w których warto świętować ten dzień. W każdym z nich picka smakuje jak z prawdziwej, słonecznej Italii, składniki są najwyższej klasy, ciasto bezbłędne, a piec opalany drewnem is a must. Tak więc nie przedłużając – zaczynamy!


Len Arte

Mariacka 25, Katowice

img_1682

Chyba nikogo nie dziwi ten adres. Len Arte wpisało się w serca wszystkich Ślązaków już na dobre i nigdzie się nie wybiera. Szczerze mówiąc, możemy być dumni, że w naszym mieście mamy restaurację z prawdziwą włoską duszą, gdzie panuje fantastyczna, rodzina atmosfera, obsługa jest przemiła, a wnętrze maksymalnie klimatyczne.

Jeżeli chodzi o nas to jadamy tam regularnie, przy okazji większej, mniejszej lub bez żadnej. Zabieramy tam znajomych, przyjezdnych, przyjaciół i rodzinę, aby pochwalić się naszym włoskim przylądkiem w Katowicach.

Co warto jeszcze nadmienić to to, że produkty są w 100% oryginalne, włoskie, sprowadzane co jakiś czas zza granicy i to na nich bazują kucharze, tworząc te wyborne placki. Czas i poświęcenie właścicieli włożone prowadzenie tej fenomenalnej restauracji jest naprawdę niesamowite, a zasłyszany gdzieś z zaplecza język włoski to miód dla naszych uszu. Co tu dużo mówić, Len Arte naszym numerem 1 od zawsze na zawsze.

P.S. moją najlepszą lemoniadę rozmarynową w Katowicach! 🙂

Facebook


Vera Napoli

Warszawska 23, Katowice

Młodsza siostra tyskiej La Fontany, z pizzą rodem z Neapolu (trust us!). Idealnie pulchne ranty, cieniutki środek, aromatyczne pomidory i idealne, włoskie dodatki . Kochamy naeapolitane, a ta jest naprawdę mocnym graczem!

Facebook / Instagram


Prodiż Bistro

Porcelanowa 23, Katowice

Tego się zapewne nie spodziewaliście! Kiedyś można było się tu natknąć na przeciętną pickę, o której każdy zaraz zapomni. Dziś zjesz placek z pulchnymi rantami i naprawdę atrakcyjnym wnętrzem. Jadamy tutaj bardzo często i jedno jest pewne – trzymają poziom!

Więcej o lokalu możecie przeczytać TUTAJ.

Facebook / Instagram


W bonusie dorzucamy kilka miejsc z poza Katowic, które kochamy całym sercem!

To wszystko – życzymy Wam samych najpyszniejszych placków 🙂 Dzięki i do następnego!

Tags:

4 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *